Montessori pracovny

Montessori pracovny jsou určeny pro děti a jejich rodiče, kteří mají zájem o Montessori pedagogiku. Jsou vedeny v připraveném prostředí, které je uzpůsobeno dětem a jejich potřebám. Děti se přirozeně učí práci s pomůckami, které jsou navrženy tak, aby rozvíjely jejich schopnosti v daném období, stejně tak soustředění, smysl pro pořádek a dokončení činnosti, respekt a mnoha dalšího. Pracovny jsou určeny pro děti ve věku od 1,5 roku až do věku 2,5 roku – 3 let, poté je možno zahájit  pravidelnou docházku do MŠ.

Výhodou pravidelného setkávání se v rámci Montessori pracovny je také dětský kolektiv, na který si děti pomalu přivykají, učí se vzájemnému respektu, spolupráci a rozvoji pozorováním toho, jak pracují jiné děti. To vše za doprovodu rodičů, což jim adaptaci usnadňuje a zpříjemňuje. Navíc se zde rozvíjí i vzájemná spolupráce mezi rodičem a dítětem – lektor je zde pouze jako průvodce. Lektor je připraven zodpovědět Vaše případné dotazy a vést diskuze, jak je možné nabyté zkušenosti převést do domácího prostředí.

Montessori pracovny budou probíhají ve školním roce 2018/19 podle aktuálního zájmu rodičů a bude  upřesněno, zdali a kdy budou zahájeny. Prosím dotazujte se na Montessori pracovny předem.

Cena za jednu návštěvu pracovny : 200 Kč/ dítě/ pracovna. Pracovny si můžete objednat na měsíc či čtvrtletně. Platba probíhá vždy na dané období dopředu. V případě nemoci si lze pracovnu nahradit v následujícím termínu. Na každou pracovnu je vhodné mít s sebou náhradní oblečení pro děti (děti pracují s vodou apod.). Voda a čaj k pití je k dispozici během celé pracovny a je v ceně kurzu. Na pracovny je nutné se předem objednat. Případnou neúčast je nutné předem omluvit.

Pracovna se koná v případě  min. účasti 5 zájemců.

Více informací na e-mailu: info@montessori-beroun.cz popř. podrobnější organizační informace přímo  na mob. 602409193.