Náš tým

Náš tým … jsme tu pro Vás a Vaše děti

ms_tym

Petra Illnerová

Petra Illnerová

zakladatelka / ředitelka

Petra vystudovala Univerzitu Karlovu, Přírodovědeckou fakultu, obor vědecká biologie a Teologickou fakultu, obor filozofie, psychologie. Pracovala na obchodních a marketingových pozicích, od roku 1998 se věnovala personálnímu poradenství, obsazování  vysokých manažerských pozic. Celý profesní život se zaměřuje na komunikaci a práci s lidmi. Myšlenka vybudovat školku, „ráj pro děti, kde budou šťastné“, se zrodila asi před 8 lety. Cesta k realizaci byla náročná a vyžádala si potřebný čas. Významným milníkem k založení MŠ pro ni bylo seznámení se s Montessori pedagogikou a Montessori přístupem k výchově a rozvoji osobnosti dítěte, který  považuje za nekonečně inspirující a život obohacující. Absolvovala Diplomový kurz Montessori pedagogiky akreditovaný MŠMT ČR pro děti ve věku 3 – 9 let. V roce 2016 úspěšně ukončila  pedagogické studium, obor  předškolní a mimoškolní pedagogika, aby mohla být  nejen průvodcem dětí, ale i kvalifikovanou ředitelkou/učitelkou mateřské a základní školy. Je maminkou 3 dětí,  2 kloučků Matěje (2009) a Jakuba (2011) a  holčičky Anny Josefiny (2013).

 

Eva Švábenická

učitelka/průvodce

lektorka tvoření /výtvarných aktivit

Eva se velmi dlouho věnovala hlídání dětí a pracovala řadu let v Montessori školce na Praze 4.

Montessori přístup k dětem  je jí velmi blízký, praktikuje jej ve svém životě již řadu let. Eva vystudovala Základní kurz Montessori pedagogiky, dále kurz kritického myšlení a jak správně číst s dětmi. Většinu svého času tráví s dětmi a pro děti , i v rámci volného času v turistickém oddíle. Má dva syny Filipa (14 let), který navštěvuje Montessori základní školu a Lukáše (22 let).

Její každodenní laskavý kontakt  plný porozumění a respektu k dětem je pro ně více než pohlazení

 

Stanislava Popelářová

foto_stanapopelarovaučitelka/průvodce

Vystudovala zdravotní obor Dětská sestra v Kolíně, poté pracovala ve FN Motol na Dětském neurochirurgickém oddělení.</

Společně s dcerkou Veronikou (2006) přišla do jejího života i otázka: “Jak  přirozeně a zodpovědně vychovávat své dítě?” A odtud byl již jen krůček k Montessori  pedagogice, které se věnuje od roku 2009.</

Pracovala v několika Montessori mateřských školách jako asistent, později učitelka-průvodce. Po absolvování Základního kurzu Montessori pedagogiky a kurzu Cvičitel jógy II. stupně se zaměřením na dětskou jógu a po letech sbírání cenných zkušeností každodenní praxí v Montessori prostředí se konečně dostalo i na roční Montessori kurz akreditovaný MŠMT, který úspěšně ukončila v roce 2016.</

Její velkou láskou je příroda.

Velkou výzvou pak, umět se se zkušeností dospělého ponořit do světa dětí.

 

Zuzana Černovská

učitelka/průvodce

lektorka hudebního a polytechnického odpoledne

Zuzka absolvovala pedagogickou školu v Berouně a nyní dálkově studuje Speciální pedagogiku na Univerzitě Karlově.  Během studií aktivně hlídala a doučovala děti, pět let trénovala malé karatisty, působila jako vedoucí na příměstských, pobytových i koňských táborech a jako animátorka v kempu pro holandské děti.  Než nastoupila do Montessori mateřské školy, pracovala v centru dětských volnočasových aktivit. V rámci studia dochází na praxe do organizace Dobromysl pro zdravotně postižené. Je nadšencem montessori pedagogiky a zajímá se o veškeré otevřené alternativní vzdělávací směry, neboť ráda pracuje s dětmi jinak. 

 

Externí lektoři

 

Jana Skořepová

keramička

Jana je výtvarnice. Vystudovala na Pedagogickou fakultu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem jednooborovou výtvarnou výchovu, kde dále pokračuje v doktorandském studiu.Učí  keramiku v mateřských školkách a na ZUŠ V.Talicha v Berouně. Ve výuce se snaží o tvůrčí osobní vyjádření  každého jedince, o radost a spokojenost z tvorby. Má-li čas věnuje se výtvarným technikám ( malba, grafika, fotografie a keramika). Ráda experimentuje a poznává nové. Má za sebou několik desítek výstav, jak samostatných, tak společných. Zúčastňuje se mezinárodních stáží a workshopů. Ráda cestuje po světě a jezdí na kole. Jana je maminkou syna Ondřeje a dcery Anežky.

 

 

Jimmy Bozeman

lektor výuky anglického jazyka

Jimmy se narodil v Louisaně v USA, žil v Texasu a Oregonu předtím než přijel do České republiky. Práci s dětmi se začal věnovat  v době , kdy jeho 2 děti začaly navštěvovat anglickou mateřskou školu v Praze, kde i on působil. Později pracoval ve školce Adda v Praze a poté v Super Kids v Berouně. V posledních několika letech se intenzivně věnuje, připravuje a vyučuje speciální výukové kurzy anglického jazyka pro předškoláky.

Hraje na kytaru, sdětmi zpívá a hraje různé hry. Učí s radostí a pro radost, zaměřuje se na výslovnost a konverzaci. Jimmy  žije nedaleko Berouna, je ženatý, má 2 dcery.