Náš tým

Náš tým … jsme tu pro Vás a Vaše děti

Petra Illnerová

Petra Illnerová

zakladatelka / ředitelka

Petra vystudovala Univerzitu Karlovu, Přírodovědeckou fakultu, obor vědecká biologie a Teologickou fakultu, obor filozofie, psychologie. Pracovala na obchodních a marketingových pozicích, od roku 1998 se věnovala personálnímu poradenství, obsazování  vysokých manažerských pozic. Celý profesní život se zaměřuje na komunikaci a práci s lidmi. Myšlenka vybudovat školku, „ráj pro děti, kde budou šťastné“, se zrodila asi před více než 10 lety. Cesta k realizaci byla náročná a vyžádala si potřebný čas. Významným milníkem k založení MŠ pro ni bylo seznámení se s Montessori pedagogikou a Montessori přístupem k výchově a rozvoji osobnosti dítěte, který  považuje za nekonečně inspirující a život obohacující. Absolvovala Diplomový kurz Montessori pedagogiky akreditovaný MŠMT ČR pro děti ve věku 3 – 9 let. V roce 2016 úspěšně ukončila  pedagogické studium, obor  předškolní a mimoškolní pedagogika, aby mohla být  nejen průvodcem dětí, ale i kvalifikovanou ředitelkou/učitelkou mateřské a základní školy. Je maminkou 3 dětí,  2 kloučků Matěje (2009) a Jakuba (2011) a  holčičky Anny Josefiny (2013).

Eva Švábenická

učitelka/průvodce

Eva se velmi dlouho věnovala hlídání dětí a pracovala řadu let v Montessori školce na Praze 4. V naší  mateřské škole pracuje od jejího založení od roku 2012.

Montessori přístup k dětem  je jí velmi blízký, praktikuje jej ve svém životě již řadu let. Eva vystudovala Základní kurz Montessori pedagogiky, dále kurz kritického myšlení a jak správně číst s dětmi. Většinu svého času tráví s dětmi a pro děti , i v rámci volného času v turistickém oddíle. Má dva syny Filipa a  Lukáše  a je již babičkou roztomilé vnučky. Její každodenní laskavý kontakt  plný porozumění a respektu k dětem je pro ně více než pohlazení. 

 

Michal Beneš

foto_michalbenesučitel/ průvodce

Michal u nás v MŠ pracoval dva školní roky, udělal si pracovní a životní pauzu a zase se navrátil k našim dětem. Vystudoval  nejprve Pedagogické lyceum V Berouně a poté si doplnil kvalifikaci v oboru předškolní a mimoškolní pedagogika na Střední pedagogické škole v Berouně, je kvalifikovaný učitel MŠ. S dětmi rád zpívá, rytmizuje, a vede je k hudbě, také s nimi rád  vyrábí a rozvíjí  jejich zručnost v rámci polytechniky. Absolvoval kurz smyslového vnímání  EOV – extraokulárního vidění, které  učí dítě pracovat se svým vědomím, myslí a intuicí.

Jeho velkou zálibou je hudba, hrál ve vlastní kapele,  hraje na kytaru, saxofon a téměř žádný hudební nástroj mu není cizí. Ve volném čase hodně sportuje, jezdí na kole a tráví mnoho času v přírodě.

Klára Lejskeová

foto_klaralejskeovaučitelka/průvodce

Klára vystudovala Pedagogické lyceum v Berouně, kde zjistila, že ji velice baví a naplňuje práce s malými dětmi. Rozhodla se tedy, že bude pokračovat v studiem předškolní a mimoškolní pedagogiky na VOŠ Pedagogické ve Svatém Janu pod Skalou. 

Klára se ráda rozvíjí a učí novým věcem, a proto odjela na čas do ciziny, kde se naučila anglický jazyk. Poté pracovala v bilinguální Česko-anglické montessori školce na Praze 1. Absolvovala zde Diplomový kurz AMS Montessori výcvik vedený zahraničními lektory.

Montessori pedagogika ji uchvátila především tím, že děti se mohou v tomto prostředí rozvíjet, naplňovat své potřeby a stávat se samostatnými, nezávislými bytostmi. Zároveň Montessori přístup je vybavuje do života zdravým sebevědomím.

 

Externí lektoři

Ivan Chubirka

lektor angličtiny

Kdo jsem? Ivan. Pocházím z Arizony, USA. Žiji v České republice 20 let. Dříve jsem pracoval jako architekt a stavitel. Posledních 18 let se věnuji výuce AJ. Zajímal jsem se vždy o anglickou literaturu a lingvistiku. Učím jednotlivce i skupiny, ve firmách i doma, dříve i řadu let v jazykové škole. Mám super 3 děti a krásnou manželku.

Co mám rád? Čas s rodinou, dobré jídlo a pití, přirodu, sport, (např. horské kolo, snowboard, horolezectví, turistiku, basketbal, florball, americký fotbal…), cestování a čtení.

Proč učím právě zde? Mluvit anglicky je můj život a moje práce. Když mohu pomáhat někomu, aby tento jazyk také zvládal používal a zdokonaloval se v něm, vidím, že moje práce má smysl a dělá mi radost. Děti se učí nejlépe, když je to baví a právě zde v této škole mám možnost ukázat dětem, že angličtina je jazyk nejen důležitý, ale i zábavný.

Jana Skořepová

keramička

Jana je výtvarnice. Vystudovala na Pedagogickou fakultu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem jednooborovou výtvarnou výchovu, kde dále pokračuje v doktorandském studiu.Učí  keramiku v mateřských školkách a na ZUŠ V.Talicha v Berouně. Ve výuce se snaží o tvůrčí osobní vyjádření  každého jedince, o radost a spokojenost z tvorby. Má-li čas věnuje se výtvarným technikám ( malba, grafika, fotografie a keramika). Ráda experimentuje a poznává nové. Má za sebou několik desítek výstav, jak samostatných, tak společných. Zúčastňuje se mezinárodních stáží a workshopů. Ráda cestuje po světě a jezdí na kole. Jana je maminkou syna Ondřeje a dcery Anežky.